Zadzwonił telefon… Jedna rozmowa i cała masa przemyśleń, czy chcemy podjąć się tego zlecenia. Nigdy wcześniej nie realizowałyśmy takich działań dla klientów… Ba! Nie miałyśmy nawet takiej usługi w portfolio.

Ale od początku… Krzysztof Janik jest Managing Partner’em w firmie Enterprise Startup. To ekspert z zakresu finansów i nowoczesnego controllingu. Krzysztof poszukiwał firmy, która będzie wspierała go w edycji treści oraz komunikatów na bloga, do social mediów, a także kampanii mailingowych. Brzmi jak copywriting? Sęk w tym, że nie poszukiwał zwykłego copywritera…

Czego oczekiwał od nas klient?

Krzysztof postawił ogromny krok w stworzeniu swojej strategii personal brandingu. Strategię tę postanowił realizować między innymi poprzez skrupulatnie przemyślaną komunikacje! (BRAWA DLA NIEGO!!!)

To wtedy wykręcił do nas numer i przedstawił swój pomysł na współpracę… Nie chciał od nas konsultacji w zakresie narzędzi językowych. Nie chciał też szkolenia. Nie chciał nawet e-booka. Krzysztof chciał, aby to Autokreacja zajęła się edycją jego komunikacji. Edytowała ją w oparciu o najlepsze praktyki komunikacyjne. Edytowała ją w taki sposób, aby odzwierciedlała w pełnej krasie markę Enterprise Startup, za którą stoi marka osobista Krzysztofa Janika.

Na tę propozycję zgodnie odpowiedziałyśmy: „To my się zastanowimy!”. Decyzja o podjęciu współpracy nie była dla nas jednoznaczna. To prawda, że razem z Marleną dzielimy się na konsultacjach i szkoleniach masą wskazówek dotyczących komunikacji i konkretnych narzędzi językowych. Ale do tej pory nie realizowałyśmy zleceń, które obejmowałyby także tworzenie treści na specjalnie dobranych przez nas narzędziach. I wtedy obudził się w nas nasz talent: aktywator (patrz: wyniki naszego testu StrengthsFinder), który donośnym głosem powiedział: „Hej! Przecież same korzystacie z tych metod namiętnie, polecając i ucząc ich dalej. Potraktujcie to, jako trening!”. No i potraktowałyśmy. Wzięłyśmy pierwsze zlecenie. Oczywiście „na próbę”!

Co zrealizowałyśmy dla klienta?

Próbna edycja tekstu okazała się strzałem w dziesiątkę! Krzysztof zadowolony, my zadowolone 🙂 Nasza współpraca poszła dalej. Wspólnie zajęliśmy się edycją treści na blogu oraz w Social Mediach, strategią content marketingową, a także strategią komunikacji w Social Mediach.

Wszystko tworzone tak, aby odzwierciedlało Krzysztofa i jego markę osobistą oraz firmową.

Co osiągnęliśmy?

Nasza współpraca rozpoczęła się w październiku. Wyniki Enterprise Startup, które Krzysztof regularnie udostępnia na swojej stronie, są imponujące. Wzrost użytkowników organicznych na blogu, większy przyrost nowych klientów, a co za tym idzie – wzrost przychodów [zestawienie przygotowane przez Krzysztofa poniżej]. Rzecz jasna, to wynik złożonych działań – między innymi contentowych!

Skąd to wiemy? Krzysztof podzielił się z nami także swoim raportem KPI za ostatnie miesiące, z którego jasno wynika, iż przemyślany content marketing zwiększył ruch na jego stronie. Wzrosty widać w wyświetleniach, kliknięciach oraz pozycji w wyszukiwarce Google. Wszystko to wsparte działaniami promocyjnymi w Social Mediach.

Nasze powiedzenie: „Nie zwalniamy tempa! Działamy dalej!” – aktualne!

Wartości dodane naszej współpracy

Czy w sukcesie tego zlecenia chodzi tylko o wyniki? Nie nie i jeszcze raz nie! Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, ponieważ zadbałyśmy o Customer Experience! I głośno o tym mówimy, ponieważ wiele firm lub freelancerów tak często lekceważy swoich klientów, oferując przy tym wyświechtane „indywidualne podejście”! A cóż to jest to indywidualne podejście?

W ostatnim czasie wspólnie z Marleną mocno skupiamy się na – doświadczeniu*. Korzystamy przy tym z naszego talentu – indywidualizacja (patrz: wyniki naszego testu StrengthsFinder), dzięki któremu obserwujemy styl naszego klienta, aby dostosować do niego komunikację i tryb pracy. Czy też tak masz, że badasz, czy masz do czynienia z analitykiem, który lubi mieć wszystko spisane punkt po punkcie, czy wizjonerem, dla którego ważniejsza będzie inspirująca dyskusja? Przypadek Krzysztofa jest tego idealnym przykładem. Wymiana korespondencji mailowej na początku współpracy, zapoznanie się z treściami, jakie do tej pory tworzył, dały nam jasne informacje, że Krzysztof to analityk. Komfortowo czuje się wtedy, kiedy otrzymuje dokładną rozpiskę działań, gdy instrukcje są jasne, a decyzje do podjęcia klarownie przedstawione. Cała nasza komunikacja była zatem dostosowana do jego realnych potrzeb. I to jest APEL do wszystkich przedsiębiorców – dbajcie o doświadczenie swoich klientów. Wypracowane wyniki cieszą, ale cieszy także świetna relacja i ludzkie „dogadywanie się”.

* Naszego „bzika” na punkcie doświadczenia realizujemy m.in. na nowym projekcie szkoleniowym w Warszawie, Krakowie i Gdańsku! Zobacz wydarzenie Employee Experience – Zaprojektuj Doświadczenie Pracownika.

Krzysztof chciał, aby to Autokreacja zajęła się edycją jego komunikacji, strategią content marketingową i strategią komunikacji w Social Media.

Ala, Autokreacja
Alina Osowska