Co najchętniej czytaliście w 2019 na naszym blogu? Same byłyśmy bardzo ciekawe! Zebrałyśmy 5 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Sprawdź, czy przeczytałeś już wszystkie!

Numer 1: 3 gest mocy, których nauczy Cię Barack Obama

Ten materiał powstał w 2017 i wciąż jest najczęściej czytanym przez Was artykułem! Czym są gesty mocy? To tajniki, które pomogą Ci być pewniejszym siebie i co więcej – inni również zauważą ich efekty! W artykule analizujemy zachowania Baracka Obamy, który jako polityk wypracował konkretne gesty, dodające charyzmy. Gestykulacja, sposób w jaki słucha i uśmiecha się… Sprawdź, co jeszcze wyłapałyśmy!

Przeczytaj, jeśli:

 • interesuje Cię temat mowy ciała,
 • chcesz podnieść swoją pewność siebie za pomocą konkretnych gestów i pozycji ciała,
 • chcesz dowiedzieć się, jak dodać sobie odwagi w stresujących sytuacjach,
 • jesteś ciekawy, jakie gesty mocy wypracował Barack Obama.

Numer 2: 3 kroki do budowania swojej marki osobistej w sieci

Każdy z nas ma markę osobistą. Nawet jeśli nigdy się nad nią nie zastanawiałeś, ani nie budowałeś jej świadomie, masz pewną reputację w swoim otoczeniu. Social Media dają możliwość tworzenia wizerunku w bardziej przemyślany sposób. Dzięki nim możesz otrzymywać oferty pracy bez składania CV czy pozyskiwać klientów, nie wydając pieniędzy na reklamę. Masz 2 opcje: wykorzystać to lub krytykować. W tym artykule sprawdzisz, jak w 3 krokach zacząć świadomie budować swoją markę w sieci.

Przeczytaj, jeśli:

 • zastanawiasz się, o co chodzi z tą całą “marką osobistą”,
 • do tej pory nie myślałeś o tym, co można wyczytać o Tobie w sieci,
 • masz własną firmę lub pracujesz na etacie i chcesz zdobywać więcej klientów, dostawać premie, otrzymywać nowe oferty pracy,
 • chcesz poznać ćwiczenie, które pomoże Ci stworzyć strategię budowania marki.

Numer 3: 5 ciekawostek, którymi zaskoczysz swojego rozmówcę

Jeśli masz dość nudnego small talku, ten artykuł jest dla Ciebie. Pogoda czy korki na drodze to nie jedyne tematy, które możesz poruszyć! Zebrałyśmy 5 ciekawostek, które nie tylko Cię zaskoczą, ale które będą też dla Ciebie podpowiedzią, jak inaczej poprowadzić small talk. Książka Billa Gatesa, kostka Rubika czy zdolności ludzkiego mózgu. Sprawdź sam i dopisz więcej fun factów do listy!

Przeczytaj, jeśli:

 • często prowadzisz small talki,
 • nie lubisz nudnych rozmów,
 • chcesz zostać zapamiętany podczas rozmowy,
 • chcesz sprawdzić ciekawe fakty, które możesz wykorzystać w rozmowie.

Numer 4: Nie masz dobrego gustu? Nic nie szkodzi, czyli jak się ubierać, by czuć się swobodnie i być dobrze odbieranym!

Jeśli chcesz wzbudzać szacunek i zaufanie, odpowiedni ubiór jest do tego dobrym narzędziem. Nie każdy z nas został obdarzony świetnym wyczuciem stylu czy klasą niczym Coco Chanel. Dlatego w tym artykule pokazałyśmy, jak dobierać ubrania, tak by dopełniały Twój wizerunek. Po jego przeczytaniu zaczniesz inaczej patrzeć na codzienne dobieranie garderoby.

Przeczytaj, jeśli:

 • chcesz dowiedzieć się, jak dobierać ubrania, by dobrze prezentować się na swoim stanowisku,
 • co wspólnego z ubiorem mają stereotypy,
 • chcesz zrobić ćwiczenie, które pozwoli Ci określić swój styl ubioru,
 • jesteś ciekawy, jaki styl ubierania preferuje Marlena.

Numer 5: Biznes oparty na relacjach – czyli co rozpędzi Twój biznes na starcie

Gdyby ktoś na początku naszej znajomości powiedział nam, że w przyszłości będziemy prowadzić wspólnie firmę i będziemy czerpać ogromną przyjemność z naszej pracy, to powiedziałybyśmy: tak, to bardzo możliwe! Postanowiłyśmy napisać nieco inny artykuł – o tym co według nas rozkręca biznes na starcie. Jak się okazało, polubiliście go. Opisałyśmy w nim, co było dla nas kluczowe, co się sprawdziło i co zrobiłybyśmy znów, gdybyśmy jeszcze raz miały otworzyć firmę.

Przeczytaj, jeśli:

 • myślisz o otworzeniu własnej firmy,
 • niedawno otworzyłeś swoją firmę,
 • jesteś ciekawy, jak wyglądały nasze początki,
 • interesuje Cię, jakie wnioski wyciągnęłyśmy po 2 latach działania (artykuł powstał w połowie 2018).

Powyższe artykuły powstały na przestrzeni ostatnich lat i okazały się najbardziej popularne! Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowały również “świeżego” materiału pełnego tajemnej wiedzy na temat autoprezentacji i wystąpień publicznych 😉 Koniecznie sprawdź nasz e-book “Trendy Wystąpień Publicznych 2020”, z którego dowiesz się, jakie techniki warto stosować w swoich prezentacjach – zawarłyśmy w nim gotowe przykłady ich zastosowania!

? Stworzyłyśmy kurs online, który przygotuje Cię do tworzenia profesjonalnych i nowoczesnych prezentacji! Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia prezentacji. Efektem kursu będzie Twoje gotowe wystąpienie. Dowiedź się więcej: https://kursy.autokreacja.net

Powyższe artykuły powstały na przestrzeni ostatnich lat i okazały się najbardziej popularne! Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowały również “świeżego” materiału pełnego tajemnej wiedzy na temat autoprezentacji i wystąpień publicznych 😉

Marlena, Autokreacja
Marlena Momot Certyfikowany Trener Autokreacja